Audyty energetyczne budynków

Audyt energetyczny budynku jest dokumentem określającym faktyczny stan budynku, jego instalacji oraz zapotrzebowania na energię. Prawidłowo sporządzony audyt pozwala określić najsłabsze punkty budynku, wskazać miejsca, w których zużycie energii jest największe, co znacząco zwiększa koszty użytkowania. Audyt może być dokumentem wstępnym, którego analiza pozwoli stworzyć założenia dla dalszych działań związanych z ograniczeniem zużycia energii.

Audyty remontowe i termomodernizacyjne

Audyt remontowy lub termomodernizacyjny jest dokumentem wykonywanym w celu wyznaczenia optymalnych kierunków działań prowadzących do ograniczenia zużycia energii w budynku. Badania naukowe wskazują, że za 40% zużycia energii oraz 35% emisji gazów cieplarnianych odpowiadają budynki, dlatego też tak ważne jest wprowadzanie ulepszeń zmniejszających zarówno zużycie tej energii jak i emisję zanieczyszczeń.

Jak to zrobic?

  • zmienić lub zoptymalizować działanie źródła ciepła (nacisk na likwidację nieefektywnych, pozaklasowych kotłów węglowych, tzw. kopciuchów);
  • ocieplić budynek (ściany zewnętrzne, ściany i podłogi piwnicy oraz dachu) i wymianić stolarkę okienną i drzwiową;
  • zastosować odnawialne źródła energii oraz wprowadzić automatykę sterującą (unowocześnienie instalacji).

Oferujemy Państwu przygotowanie audytu remontowego lub termomodernizacyjnego, w którym zostaną zestawione proponowane rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną obiektu i wskazane to najkorzystniejsze. Pod dane rozwiązanie możemy przygotować kosztorys. Dokumenty te mogą okazać się kluczowe przy wnioskowaniu o dotację. Będziemy pomocni także jeśli potrzebują Państwo wsparcia w pozyskiwaniu funduszy na działania termomodernizacyjne, montaż odnawialnych źródeł energii czy inne działania mające na celu podnieść efektywność energetyczną budynku.

Jesteśmy członkiem Zrzeszenia Audytorów Energetycznych (nr wpisu 2212) co potwierdza nasze kwalifikacje i jest gwarantem wykonania usługi na wysokim poziomie.

Poniżej przedstawiamy przykładową propozycję kosztów wykonania dokumentu. Należy pamiętać, że przedstawione koszty są orientacyjne, a cena końcowa jest ustalana indywidualnie głownie ze względu na wielkość i skomplikowanie obiektu oraz dostępną dokumentację.

  • Mieszkanie lub dom do 150 m2 – od 500 zł
  • Dom powyżej 150 m2 – od 750 zł
  • Budynek wielorodzinny – od 2000 zł
  • Budynek biurowy lub użyteczności publicznej – od 2500 zł